Skip to main content

Fakty i mity na temat surfingu

Surfing cieszy się coraz większą popularnością. Wokół niego narosło jednak wiele mitów, które warto obalić, by nie zniechęcały kolejnych amatorów wodnego szaleństwa. Co musisz wiedzieć o surfingu i z czym z pewnością nie wiąże się pływanie na fali?

Czy surfing to sport dla bogatych?

Mity, które narastają wokół surfingu, dotyczą płci, wieku, a nawet zasobności portfela, którą powinien szczycić się potencjalny surfer. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Jak się bowiem okazuje, fale mogą łapać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Na pasję nie ma wpływu również zasobność portfela, choć nie można zaprzeczyć, że surfing nie należy do najtańszych form aktywności.

Z artykułu „Ile kosztuje surfing?” dowiesz się jednak, że istnieje cały szereg skutecznych sposobów na ograniczenie wydatków. To chociażby surf campy, oferujące wyposażenie w cenie wyjazdu, ale również i możliwość skorzystania z oferty wypożyczenia sprzętu, by przekonać się, czy rzeczywiście poczujemy ducha przygody w starciu z żywiołem.

Czy surferzy muszą mieszkać nad morzem lub oceanem?

Wbrew pozorom, aby surfować nie trzeba mieszkać w pobliżu morza lub oceanu – choć z pewnością ich bliskość znacząco ułatwia to zadanie. Jeśli jednak złapiesz bakcyla przygody i zapałasz miłością do surfingu, nie musisz zmieniać swojego miejsca zamieszkania. W artykule „10 powodów, dla których warto uczyć się surfować w Portugalii” przeczytasz cały szereg argumentów za szlifowaniem umiejętności na zachodzie Europy. Nie oznacza to jednak, że musisz spakować dobytek i przenieść się do Portugalii. Wystarczy zapisać się na obóz surfingowy, by rozpocząć naukę pod okiem profesjonalistów, korzystając z kilkuset kilometrów plaż i pełnego słońca oraz poznając lokalną kuchnię i zabytki innego kraju.

Ile kosztuje surfing?

Dlaczego warto uprawiać surfing?

Surfing warto uprawiać z różnych względów. Jeśli wydaje Ci się, że to tylko sport wodny, budujący sprawność fizyczną, jesteś w dużym błędzie. Surfing wpływa bowiem nie tylko na ciało, ale również i na umysł. Dzięki niemu:

  • uczymy się panować nad emocjami,
  • wyzwalamy uczucia,
  • pozbywamy się stresu i niepokoju.

To jednak jeszcze nie wszystko! Dzięki pasji do surfowania na wielkich falach, możesz również poznać atrakcje turystyczne i kulturę innych krajów. Po przejściu na stronę zobaczysz najlepsze plaże do surfingu w Portugalii i dowiesz się, dlaczego warto wybrać ten właśnie kierunek, by uczyć się surfingu. Tutaj odkryjesz bowiem najlepsze plaże, spotkasz się z innymi pasjonatami, a – po nabyciu  odpowiednich umiejętności – weźmiesz udział w międzynarodowych zawodach, cieszących się renomą na całym świecie.

Czy można surfować przez cały rok?

Błędem jest myślenie, że surfować można jedynie w lecie! Jeśli zaopatrzysz się w grubą piankę, buty do pływania i rękawiczki, nie powstrzyma Cię nawet niska temperatura! I choć surfing kojarzy się raczej z rozgrzanymi słońcem plażami, surfować można o każdej porze roku, co z chęcią wykorzystują pasjonaci, którzy zdobyli już nieco umiejętności w pływaniu na fali.

Dodaj komentarz


Najpopularniejsze artykuły

Fakty i mity na temat surfingu

Surfing cieszy się coraz większą popularnością. Wokół niego narosło jednak wiele mitów, które warto obalić, by nie zniechęcały kolejnych amatorów wodnego szaleństwa. Co musisz wiedzieć o surfingu …