Skip to main content
Jak zaplanować przeprowadzkę?

O czym warto pamiętać przy przeprowadzce – poradnik

Przeprowadzka jest zajęciem czasochłonnym i stresującym. Wymaga odpowiedniego przygotowania, zabezpieczenia wszystkich przedmiotów i zadbania o sprawne przenoszenie. Warto postawić na profesjonalną pomoc i zdecydować się na usługi firmy zajmującej się przeprowadzkami. Pozwala to zaoszczędzić sporą ilość czasu i jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Niezależnie jednak od tego, czy przeprowadzka odbędzie się z pomocą profesjonalnej firmy, czy też będzie wykonywana na własną rękę, niezbędne jest jej odpowiednie zaplanowanie.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem każdej przeprowadzki powinien być wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Ułatwia to całą operację i staje się wręcz niezbędne, jeśli do przewiezienia są przedmioty ciężkie i o większym gabarycie. Bez problemu znaleźć można firmy, które oferują kompleksową usługę, zaczynając od pakowania, po wnoszenie przedmiotów do docelowej nieruchomości.

Ważne jest też podejście do klientów, dlatego warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie. Jak twierdzi pan Mateusz Kucharz z www.mklogistyka.pl – „Na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów i ich potrzeby. Dlatego też firma jest świetnym przykładem odpowiedniego podejścia do klienta oraz kompleksowych usług.”

Warto zrobić listę!

Przygotowując się do przeprowadzki warto przygotować dokładną listę przedmiotów, które zabiera się ze sobą do nowej nieruchomości. Ułatwia to rozplanowanie kolejności przenoszenia i pozwoli zadbać o to, by wszystko zostało zabrane. W czasie pakowania wystarczy na bieżąco sprawdzać listę i odznaczać spakowane już rzeczy.

Czy warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?

Pakowanie jest istotne

Przed samą przeprowadzką istotne jest odpowiednie spakowanie wszystkich rzeczy. Wszelkie drobiazgi powinny być spakowane tak, by nie rozsypały się podczas przenoszenia. W przypadku przedmiotów szklanych i kruchych niezbędne jest stosowne zabezpieczenie, by nie uległy uszkodzeniu w czasie transportu. Do przeprowadzek najlepiej wykorzystywać kartony, ponieważ umożliwiają one łatwiejsze ustawianie wszystkiego w samochodzie i pozwalają utrzymać większy porządek zarówno w czasie pakowania jak i rozpakowywania.

Zabezpieczenie przedmiotów gabarytowych

Jeśli w ramach przeprowadzki zabiera się również meble oraz sprzęt gabarytowy, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie go do transportu. Sprzęt AGD zazwyczaj posiada odpowiednie zapisy w instrukcji użytkowania, określające, w jaki sposób powinien być transportowany. W przypadku mebli niezbędne będą dodatkowe zabezpieczenia, bądź rozebranie ich w sposób, który ułatwi transport. Niektóre firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie usługę przygotowywania mebli do transportu.

Jak zorganizować transport mebli podczas przeprowadzki?

Planowanie przestrzeni docelowej.

By uniknąć zamieszania i dużego bałaganu warto zaplanować wcześniej, które przedmioty będą się znajdować w konkretnych pomieszczeniach. Jeśli zostały właściwie spakowane, wystarczy roznieść kartony zgodnie z widniejącymi na nich napisami, co przyspiesza pracę zarówno w czasie samej przeprowadzki, jak i rozpakowywania już po przeprowadzeniu się do nowego miejsca.

Dodaj komentarz