Skip to main content
Gdzie nocować w Nowym Sączu?

Gdzie zatrzymać się na nocleg w Nowym Sączu lub okolicach?

Nowy Sącz to sporych rozmiarów miasto, ulokowane tuż u podnóża Beskidów. Przez wzgląd na malowniczy krajobraz oraz wiele rozmaitych obiektów zabytkowych, do miasta każdego roku przybywa wielu turystów z całego kraju. Gdzie zatrzymać się na nocleg w Nowym Sączu lub okolicach? Oto krótki poradnik, jak wybrać odpowiednią lokalizację do wypoczynku.

Jak wygląda baza noclegowa w okolicach Nowego Sącza?

Bogata oferta noclegowa, jaką cechuje się Nowy Sącz, może powodować spore problemy z wyborem wygodnego lokalu w przyjemnej okolicy. Lepszym rozwiązaniem będzie apartament w centrum miasta, czy też może kameralne pokoje gościnne w cichej okolicy? Wiele w tej kwestii zależy od celu wizyty, jak i preferencji gości. Nowy Sącz jest stosunkowo spokojnym miastem, w którym dominuje zabytkowa architektura. Z tego względu przyciąga turystów, którzy chętnie spędzają czas na zwiedzaniu historycznych budowli sprzed wieków.

Jedną z polecanych lokalizacji są pokoje do wynajęcia przy Zygmuntowskiej 17, o których więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej prowadzonej przez właścicieli obiektu. Ich zaletą jest bliskość zabytkowego rynku, centralnego punktu miasta, a co za tym idzie, podstawowego punktu każdego zwiedzania.

Pokoje gościnne Zygmuntowska
ul. Zygmuntowska 17
33-300 Nowy Sącz
Tel: 690 980 349
www: www.zygmuntowska.pl

Oprócz wspomnianej lokalizacji, na terenie Nowego Sącza znaleźć możemy inne propozycje noclegów, w tym czterogwiazdkowe hotele, czy też samodzielne apartamenty znajdujące się w centrum. Ostateczny wybór zawsze powinien być podyktowany potrzebami, jakie cechują przyjeżdżających do miasta turystów.

Jak zaplanować wycieczkę do Nowego Sącza?

Gdzie warto przenocować w Nowym Sączu?

Ciekawą propozycją miejsca, w którym można zatrzymać się na nocleg, są pokoje do wynajęcia na Zygmuntowskiej 17, które zlokalizowane są w odległości około czterech kilometrów od zabytkowego rynku w Nowym Sączu. W dwóch stylowych, zabytkowych kamienicach na gości czekaj 15 pokoi, dostępnych w atrakcyjnych cenach. W ofercie znajdują się w pełni wyposażone lokale dwu-, trzy- i czteroosobowe. Co ważne, pokoje do wynajęcia przy Zygmuntowskiej 17 to przestrzeń, w której mogą wypoczywać goście wraz ze swoimi pupilami, właściciele są bowiem otwarci na zwierzęta domowe.

Istotną zaletą jest wspomniana już bliskość nowosądeckiego rynku, na którym znajduje się zabytkowy ratusz oraz liczne obiekty handlowe, czy też zaplecze restauracyjne. Z tego względu pokoje gościnne Zygmuntowska to doskonała propozycja dla osób, które preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie.

Co warto zobaczyć w Nowym Sączu oraz okolicach?

Nowy Sącz nie musi być jedynie bazą noclegową podczas wyjazdu turystycznego w górskie regiony kraju. Miasto, którego historia sięga XIII wieku, również oferuje wiele rozmaitych atrakcji. Z tego względu nie dziwi więc fakt obecności licznych obiektów zabytkowych, dostępnych tuż na wyciągnięcie ręki. Historyczny ratusz z końca XIX wieku, zamek królewski wzniesiony jeszcze w 1350 roku, czy powstała w XIV stuleciu Bazylika kolegiacka św. Małgorzaty to zaledwie kilka pozycji spośród obszernej listy nowosądeckich zabytków.

W Nowym Sączu funkcjonują także teatry, muzea, galerie sztuki oraz nowoczesne kino 4D, które również mogą być ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu dla gości, którzy odwiedzą miasto, niezależnie od pogody czy pory roku!

Dodaj komentarz