Skip to main content
Atrakcje w Tarnowie, które warto zobaczyć

Dlaczego warto odwiedzić miasto Tarnów?

Tarnów to jedno z najpiękniejszych miast Małopolski nazywane przez wielu perłą polskiego renesansu. Właśnie z tego powodu powinno ono stanowić punkt obowiązkowy na mapie każdego turysty poszukującego najciekawszych regionów Polski. Co ciekawego ma nam do zaoferowania Tarnów? Jakie atrakcje czekają na turystów w tym mieście? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy powody, dla których warto odwiedzić Tarnów.

Co warto zobaczyć w Tarnowie i jego okolicach?

Tarnów i jego okolice to wyjątkowe połączenie niezapomnianych widoków, bliskości natury oraz historii i zabytków, które przyciągają każdego fana aktywnego wypoczynku. Bardzo dobre zestawienie 10 najciekawszych atrakcji, które można odwiedzić miasto przeczytasz we wpisie „Top 10 atrakcji w okolicach Tarnowa, które warto zobaczyć będąc niedaleko miasta”, który skupia się nie tylko na Tarnowie, ale również jego najbliższych okolicach, takich jak Nowy Wiśnicz, czy malowana wieś w Zalipiu.

Jakie atrakcje znajdziemy w centrum Tarnowa?

Wspomnieliśmy już o tym, że okolice Tarnowa obfitują w ogromną ilość atrakcji, zarówno pozwalających na aktywny wypoczynek na łonie natury, jak i na poznawanie historii i kultury regionu. Warto równie wspomnieć, że samo centrum Tarnowa i jego najbliższa okolica ma do zaoferowania turystom równie dużą liczbę atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Wśród najciekawszych z nich możemy wymienić, chociażby:

1. Liczne kluby i dyskoteki

Tarnów to nie tylko zabytki i historia regionu. W mieście tym zakochają się również osoby, które cenią sobie życie towarzyskie i rozrywkę. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, warto przeczytać artykuł „Top 10 klubów i dyskotek — gdzie wyjść wieczorem w Tarnowie?”, w którym przedstawiono spis najpopularniejszych miejsc w Tarnowie, które oferują wyśmienitą zabawę przy muzyce.

2. Rynek

Rynek Starego Miasta stanowiący centrum Tarnowa to najpopularniejsza część miasta. Został on wytyczony w średniowieczu, dzięki czemu może poszczycić się wyjątkowym układem urbanistycznym oraz zabytkowymi budynkami. Największy zachwyt turystów wzbudzają tu stare kamienice z kolorowymi fasadami oraz ratusz nazywany perłą renesansu. W środku ratusza najdziemy również Galerię Sztuki oraz muzeum.

3. Dawny Hotel Polski – Hotel Gal

Planując wycieczkę do Tarnowa warto zadbać o właściwą bazę noclegową, która będzie znajdować się w odpowiedniej odległości od najważniejszych zabytków miasta. Miejscem takim będzie hotelgaltarnow.pl, który usytuowany został w samym centrum Tarnowa, w ścisłym sąsiedztwie dworca i największych zabytków miasta. Warto również wspomnieć, że sam budynek, w którym znajduje się hotel Gal, który posiada ogromną historię i stanowi jeden z najpiękniejszych przykładów dawnej architektury Tarnowa.

4. Bazylikę Narodzenia NMP

W bliskiej okolicy tarnowskiego rynku znajdziemy jeden z piękniejszych budynków sakralnych w Polsce, czyli bazylikę katedralną Narodzenia NMP zbudowaną w stylu gotyckim. W jej wnętrzu możemy podziwiać obraz Pana Jezusa ukrzyżowanego oraz pomnik nagrobny Barbary Tarnowskiej nazywany najpiękniejszym renesansowym nagrobkiem kobiecym.

Dodaj komentarz