Dlaczego makijaż permanentny jest tak drogi?
Ceny makijażu permanentnego bywają bardzo różne, a rozpiętość pomiędzy nimi sięga często kilkuset złotych. Co ciekawe, istotne różnice występują nawet pomiędzy kosztami zabiegu w tym samym mieście. Jakie czynniki powodują tak dziwną sytuację? I przede wszystkim – dlaczego opłaty za wykonanie makijażu permanentnego są tak wysokie?
Czym jest makijaż permanentny?
W trakcie wykonywania makijażu permanentnego dochodzi do wprowadzenia w płytkie warstwy skóry specjalnego pigmentu. Celem tego zabiegu jest zniwelowanie niedoskonałości lub podkreślenie urody osoby, która mu się poddaje. Jak możemy przeczytać Makijaż permanentny brwi metodą pudrową, umożliwia przy tym zróżnicowanie odcieni pigmentu w celu osiągnięcia odpowiednich efektów estetycznych. Podstawową zaletą całej tej procedury jest jej trwałość: oczywiście wykonany w ten sposób makijaż nie jest wieczny, jednak utrzymuje się zazwyczaj przez wiele miesięcy.
Dlaczego linergistka musi stale doskonalić swój warsztat?
Do podstawowych czynników, wpływających na różnicę w cenach makijażu permanentnego, należą wykształcenie i kursy odbyte przez wykonującą ten zabieg osobę. Doskonalenie umiejętności jest jednak w tej branży niezbędne, bowiem trendy zmieniają się z roku na rok. „To od linergistki będzie zależało, czy będzie ona podążać za nowościami ze świata mikropigmentacji, czy może będzie oferować swoim klientom stare techniki i niemodne rozwiązania” – mówi Marta Plawgo, właścicielka działającego w tej branży przedsiębiorstwa.
Jak cena sprzętu wpływa na koszt makijażu permanentnego?
Częścią składową ceny każdego zabiegu jest wyposażenie salonu. Koszt specjalistycznych urządzeń, wykorzystywanych w trakcie wykonywania makijażu permanentnego, może dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena sprzętu jest najczęściej bezpośrednio skorelowana z jakością zabiegu, jaki można nim wykonać. Nie należy w tej sytuacji dziwić się, że jest ona pośrednio wkalkulowana w cenę makijażu.
Koszty makijażu permanentnego — jak wpływają na nie użyte materiały?
Do wykonania makijażu permanentnego potrzebne są również odpowiednie materiały. Do najbardziej oczywistych należą igły i pigmenty, jednak oprócz nich wymienić trzeba również kremy przeciwbólowe czy preparaty antyseptyczne. Co istotne – jakość wszystkich tych produktów wpływa na bezpieczeństwo i komfort klientki oraz trwałość uzyskanego efektu. Niestety, najlepsze materiały sporo kosztują. Znajduje to najczęściej odbicie w cenie usługi.
Dlaczego ceny makijażu permanentnego w różnych miastach są odmienne?
Częścią składową ceny makijażu permanentnego jest również koszt wynajęcia lokalu. Zależy on przede wszystkim od położenia salonu. W miastach takich jak Warszawa czy Kraków zapłacimy za zabieg znacznie więcej niż w niewielkich miejscowościach – wynika to m.in. właśnie z różnic w czynszach. Oczywiście bardzo często w ślad za ceną rośnie komfort klienta, szczególnie gdy salon zdecyduje się na wynajęcie pomieszczenia w nowoczesnym budynku, wyposażonym w udogodnienia takie jak klimatyzacja czy prywatny parking.
Jak opinie na temat linergistki wpływają na ceny makijażu permanentnego?
Kluczowe znaczenie dla cen zabiegów makijażu permanentnego ma opinia klientek na temat wykonującego go salonu kosmetycznego. Nie da się bowiem ukryć, że cała procedura jest raczej ekskluzywna i nie każda kobieta może sobie pozwolić na jej wykonanie. Te panie, które na to stać, chcą więc zazwyczaj najwyższej jakości usług: doskonale wyszkolonego specjalisty, zaawansowanego technicznie sprzętu, najlepszego wyposażenia. Salon, który może to zagwarantować, cieszy się z reguły dobrą reputacją. To z kolei daje mu możliwość dyktowania wyższych cen bez ryzyka utraty klientek.