Skip to main content
Najlepsze materace w 2023 roku - ranking materacy

Najlepsze materace 2023 roku – poznaj nasz ranking materacy

Wiemy jak istotny dla naszego zdrowia, jest odpowiednia dawka snu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odpoczynek nocny pozwoli nam się zregenerować tylko wtedy, gdy będzie efektywny. Ciągłe pobudki związane z niewygodnym materacem oraz ból pleców przy wstawaniu to nic dobrego dla naszego zdrowia, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego materaca. W tym wpisie przedstawiamy ranking materacy do spania, który z pewnością ułatwi wybór w trakcie zakupów i zapewni komfortowe warunki do spania dla całej rodziny.

Ranking materacy – najlepsze materace 2023 roku

1. FANDANGO marki HILDING

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych materacy otrzymał FANDANGO od firmy HILDING. Produkt ten jest uznawany za absolutny bestseller na rynku, który każdego miesiąca zdobywa coraz większą rzeszę zadowolonych klientów. Ten uniwersalny materac kieszeniowy wyposażony został w dwie strony o różnej twardości: twardy kokos oraz miękka pianka, oraz wyjątkowo przyjemny w dotyku pokrowiec. Warto również wspomnieć, że materac posiada wydłużoną gwarancję na okres 5 lat i jest uznawany za wyrób o statusie medycznym. Propozycja ta sprawdzi się dla każdego.

Najlepsze materace - FANDANGO MARKI HILDING

2. NIOBE marki JANPOL

Kolejna propozycja to materac od polskiej firmy z 30-letnim doświadczeniem. NIOBE to propozycja dla wszystkich osób, które potrzebują miękkiego, wygodnego materaca ze średniej półki cenowej. W produkcie tym znajdziemy sprężynki typu multipocket oraz dwie strony: jedna z pianką termoelastyczną (sprawdzi się zimą), a drugą z pianką wysokoelastyczną (na miesiące letnie). Materac ten sprawdzi się u osób o standardowej lub szczupłej budowie ciała (max 80-85 kg) w innym przypadku może się odkształcać.

Najlepsze materace - NIOBE marki JANPOL

3. SMART XXL marki SEMBELLA

SMART XXL od marki SAMBELLA to produkt wyróżniający się nie tylko wygoda użytkowania, ale i ładnym designem. Cechą charakterystyczna tego materaca jest podwyższona twardość, dlatego będzie to idealny wybór dla osób cięższych lub takich, które lubią spać na czymś twardym. Produkt został wyposażony również w stronę z pianką wysokoelastyczną Bultex, która ma strukturę przypominającą gąbkę morską. Taka budowa zapewnia materacowi wyjątkowo dobre parametry wentylacyjne. SMART XXL to również świetny wybór dla posiadaczy zwierząt domowych, ponieważ posiada on zdejmowany pokrowiec PetiCair® redukujący roztocza oraz alergeny zwierzęce.

Najlepsze materace - SMART XXL MARKI SEMBELLA

4. ATENA marki JANPOL

Kolejną pozycję w naszym rankingu zajmuje materac lateksowy ATENA. Jest to wyjątkowo dobry wybór dla dzieci oraz młodzieży, co nie oznacza, że nie docenią go również osoby starsze. ATENA to materac o wyjątkowej elastyczności i sprężystości, dzięki czemu daje się plastycznie uginać i zginać. Produkt jest miękki, a lateksowy wkład charakteryzuje się gęstością 70 kg/m3. Warto również dodać, że materac posiada oznaczenie wyrobu medycznego.

Najlepsze materace - ATENA MARKI JANPOL

5. STEP marki HILDING

STEP to idealny wybór dla osób, które poszukują dobrego materaca w zaskakująco niskiej cenie. Produkt nie posiada może żadnych wyróżniających się technologii i dodatków, jednak solidne sprężyny kieszeniowe sprawiają, że śpi się na nim wyjątkowo dobrze. Materac posiada także 5-letnią gwarancję. Wszystko to sprawia, że STEP marki HILDING będzie idealnym rozwiązaniem dla studentów oraz do wynajmowanych mieszkań.

Najlepsze materace - STEP MARKI HILDING

6. OSCAR marki COMFORTEO

Kolejną propozycją w rankingu jest materac OSCAR od COMFORTEO. Produkt charakteryzuje się dwiema różnymi stronami. Jedna składa się z lateksu i twardości rzędu H1, z kolei druga strona wyposażona została w piankę wysokoelastyczną oraz twardość H3. Wszystko to sprawia, że OSCAR jest przyjemnym, średnio twardym materacem. Dużą zaletą produktu jest również miły w dotyku pokrowiec Aero. Produkt sprawdzi się szczególnie u osób, które nie lubią zbyt twardych materacy i niewrażliwych na chłodny w odczuciu lateks.

Ranking materacy - OSCAR MARKI COMFORTEO

7. PREZZO FORTE marki COMFORTEO

Kolejną propozycją w rankingu od COMFORTEO jest PREZZO FORTE. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom poszukującym nieco twardszego, jednak wciąż wygodnego materaca sprężynowego kieszeniowego. Produkt ten sprawdzi się również u osób cięższych i wysokich. Sprężyny kieszeniowe umieszczone w materacu zostały przykryte wyjątkowo trwałą pianką wysokoelastyczną, co zdecydowanie przedłuża jego żywotność.

Ranking materacy - PREZZO FORTE MARKI COMFORTEO

8. WENUS marki JANPOL

WENUS to kultowa propozycja od marki JANPOL znana wielu polskim klientom. Produkt ten od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, a wszystko to dzięki uniwersalnym rozwiązaniom zawartym w jego wnętrzu. Znajdziemy tu klasyczne sprężyny kieszeniowe i piankę PU, które sprawdzą się świetnie w każdym przypadku. Materac nie posiada lateksu ani pianek specjalistycznych, jednak nie ujmuje to jego wygodzie użytkowania. Warto także dodać, że produkt ma status wyrobu medycznego.

Ranking materacy - WENUS MARKI JANPOL

9. SOGNATO marki COMFORTEO

SOGNATO to jeden z nielicznych wysokich materacy w średniej klasie cenowej. Produkt ma aż 24 cm wysokości, co raczej spotyka się w materacach z wyższej półki. W środku produktu znajdziemy 7-strefowe sprężyny kieszeniowe oraz obustronnie ułożoną piankę o wysokości 5 cm. Dodatkowo materac wyposażono w zdejmowany pokrowiec Aero. Propozycja ta będzie idealna dla seniorów, którym łatwiej będzie wstać i usiąść na wyższym materacu.

Ranking materacy - SOGNATO MARKI COMFORTEO

10. ESKADA marki COMFORTEO

Ostatnie miejsce w naszym rankingu materacy zajmuje materac ESKADA od COMFORTEO. Jest to propozycja dla osób, które poszukują twardego materaca kieszeniowego w niskiej cenie. Produkt został wykonany z wysokiej klasy materiałów, takich jak wspomniane sprężyny kieszeniowe, wkład kokosowy oraz zdejmowany pokrowiec. Nie znajdziemy tu żadnych nowoczesnych technologii, jedynie bardzo dobry materac na każdą kieszeń.

Ranking materacy - ESKADA MARKI COMFORTEO

Dodaj komentarz