Skip to main content
Najlepsze kołdry — Ranking 2023

Kołdry ranking 2023 – odkryj najlepsze kołdry dla siebie!

Sypialnia to miejsce kojarzące się ze spokojem i odpoczynkiem po całym dniu wypełniania różnych obowiązków. Efektywny sen to lepsze funkcjonowanie organizmu i zdrowie, dlatego warto zadbać o jego jakość. Duże znaczenie mają tutaj akcesoria sypialniane, takie jak kołdra. W końcu to od niej zależny jest nasz komfort termiczny, a co za tym idzie możliwość zapadnięcia w głęboki sen. Pozostaje pytanie, jaką kołdrę wybrać, by nasz sen był możliwie efektywny i dawał nam prawdziwy odpoczynek? Przedstawiamy najlepsze kołdry zebrane w wyjątkowy ranking.

Najlepsze kołdry – czym kierować się przy zakupie?

Pierwszym parametrem, którym warto się kierować przy wyborze odpowiedniej kołdry, są jej rozmiary. W przypadku łóżek pojedynczych wystarczająca będzie kołdra o wymiarach 160 × 200 cm. Z kolei łóżka małżeńskie najlepiej jest zaopatrzyć w kołdrę o rozmiarach 200 × 240. Innymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę, poszukując najlepszej kołdry, będą jej lekkość oraz sprężystość. Grubość wkładu powinna być dostosowana do temperatury pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika

Równie ważne jest to, by wybierać tkaniny bezpieczne, z certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość wykonania. Jest to również coś, o czym powinny pamiętać osoby z alergią i skłonnością do uczuleń. Dobrze, by kołdra miała też możliwość prania, co pozwala utrzymać ją w odpowiedniej czystości.

Najlepsze kołdry – ranking

Wiesz już, jakie parametry wziąć pod uwagę poszukując najlepszej kołdry. Jednak, jeśli dalej nie możesz zdecydować się na konkretny model, sprawdź nasz ranking kołder i upewnij się, czy kołdra, nad którą się zastanawiasz to dobry wybór.

1. Kołdra puchowa AMZ Materacowa

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kołder zajmuje kołdra puchowa 220 × 240 renomowanej marki AMZ. Produkt posiada budowę materacową i jest dostępny w dwóch kolorach: białym oraz kremowym. Produkt jest jedną z droższych kołder na rynku, jednak w pełni przekłada się to na jej jakość. Kołdra puchowa AMZ dedykowana jest osobom, którym zależy na najwyższej jakości wykonania oraz wyjątkowo ciepłej kołdrze na zimę.

Ogromną zaletą produktu jest konstrukcja jego szycia, a także wysokiej jakości składniki naturalne doceniane nawet przez najbardziej wymagających użytkowników. Wkład kołdry pokryty został warstwą inletu i domieszki włókna bambusowego, co nadaje jej miękkości i delikatności. Warto również dodać, że kołdra jest wyjątkowo przewiewna oraz posiada odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, co powala ograniczyć gromadzenie się wilgoci wywołującej uczucie dyskomfortu. Taka budowa kołdry puchowej AMZ uniemożliwia także namnażanie się szkodliwych dla zdrowia bakterii, drobnoustrojów oraz roztoczy.

Kołdry Ranking: KOŁDRA PUCHOWA AMZ MATERACOWA

2. Kołdra antyalergiczna AMZ Outlast

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje kołdra antyalergiczna 220 × 240 AMZ Outlast. Jej ogromną zaletą są użyte przy jej produkcji materiały, bowiem kołdra ta jest całkowicie syntetyczna. Oznacza to, że mogą z niej skorzystać nie tylko alergicy zmagający się z uczuleniem na kurz domowy, ale także osoby uczulone na gęsi puch i pierze.

Włókna Outlast, które wykorzystano przy produkcji tej kołdry, charakteryzują się lekkością i optymalnym poziomem termoregulacji (produkt utrzymuje ciepło, równocześnie zapobiegając przegrzaniu użytkownika). Kołdra może być prana w domowych warunkach w 60 stopniach Celsjusza. Ten model kołdry dostępny jest w kolorze białym i dwóch wersjach: letniej oraz całorocznej.

Kołdry Ranking: KOŁDRA ANTYALERGICZNA AMZ OUTLAST

3. Kołdra puchowa AMZ Optima

Kołdra puchowa 220 × 240 Optima to kolejna propozycja od AMZ, jednak w zdecydowanie niższej cenie. Nie oznacza to jednak, że produkt posiada niska jakość wykonania, bowiem aż 85% jej wypełnienia stanowi naturalny gęsi puch, a resztę delikatne piórka. Kołdra AMZ Optima charakteryzuje się lekkością, sprężystością oraz wysokim stopniem wyporności. Jej szwy ułożone w regularne kratki uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się puchu, dzięki czemu wypełnienie przez wiele lat zachowuje swój kształt i równo rozkłada się we wnętrzu kołdry.

Dzięki naturalnemu wypełnieniu powietrze przepływa przez wnętrze kołdry w sposób równomierny, a wilgoć nie osadza się w środku. Produkt można również prać i suszyć, co sprawia, że jest to propozycja łącząca wygodę użytkowania i najwyższą jakość wykonania.

Kołdry Ranking: KOŁDRA PUCHOWA AMZ OPTIMA

4. Kołdra antyalergiczna AMZ Biopercal

Kolejną propozycją w rankingu jest kołdra antyalergiczna 220 × 240 AMZ Biopercal z niższej półki cenowej. Produkt składa się z syntetycznego wkładu oraz pokrycia uszytego z naturalnej bawełny pozyskiwanej w ekologiczny sposób.

Wszystko to sprawia, że kołdra ta jest najlepszym wyborem dla osób poszukujących ekologicznych i dobrych jakościowo rozwiązań. Dużym atutem tej kołdry jest również możliwość jej prania w warunkach domowych, co pozwala utrzymać ją w czystości i wyeliminować czynniki alergiotwórcze.

Najlepsze kołdry: KOŁDRA ANTYALERGICZNA AMZ BIOPERCAL

5. Kołdra antyalergiczna AMZ Satyna Bawełniana

Ostatnią propozycją w naszym rankingu kołder jest model Satyna Bawełniana również od AMZ. Dzięki wykonaniu w całości z tkanin syntetycznych jest to propozycja dla osób zmagających się z alergiami i wrażliwą skórą.

Cechą charakterystyczna produktu wyróżniającą go spośród innych kołder marki AMZ jest pokrycie z satyny bawełnianej wzbogaconej innowacyjną formułą BEE SOFT. Nadaje ona kołdrze miękkości, delikatności oraz sprężystości. Wypełnienie stanowi włókno typu LuxFill odznaczające się trwałością, wytrzymałością oraz odpowiednim poziomem wentylacji.

Najlepsze kołdry: KOŁDRA ANTYALERGICZNA AMZ SATYNA BAWEŁNIANA


Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie są najlepsze kołdry na polskim rynku i wciąż szukasz propozycji dla siebie — skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać najlepszą kołdrę dostosowaną do Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz